płaszczyk wiosenny damski

Jak wybrać płaszcz wiosenny?

Płaszcz damski powinien być elegancki i praktyczny. Jego zadaniem jest podkreślenie atutów kobiecej figury i ukrycie drobnych niedoskonałości. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie należy uwzględnić jego fason, długość, kolor oraz elementy ozdobne.

Jak dopasować płaszcz wiosenny do sylwetki?

Odpowiednio dobrany produkt ma zagwarantować nie tylko wygodę, ale również świetny wygląd. Zakup płaszcza wiosennego jest sporym wydatkiem. Warto więc nie dokonywać takiej transakcji pochopnie.

Należy przemyśleć decyzję i potraktować ją jako inwestycję w siebie.
Płaszcz wiosenny damski wykonany z dobrej jakości materiału, w uniwersalnym fasonie będzie wykorzystany przez lata. Część pań preferuje płaszcze przejściowe damskie, które cechują się niestandardowymi fasonami i kolorystyką. W ten sposób podkreślany jest wizerunek i styl kobiety.

Aby optymalnie dobrać płaszcz należy go mierzyć na gruby sweter lub marynarkę. Wtedy mamy pewność, że będzie znakomicie układał się na kobiecej sylwetce. Dla pań o sylwetce klepsydry idealnym rozwiązaniem są płaszcze jednorzędowe. Kobiety z sylwetką tzw. gruszką świetnie prezentują się płaszczach do kolan z dużymi kołnierzami. Wysokie i szczupłe panie rewelacyjnie wyglądają w długich płaszczach z zaznaczoną talią.

Jak wybrać długość płaszcza?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie dostępne są na rynku płaszcze wiosenne damskie o różnych długościach. Wybór powinien być uzależniony od sylwetki i wzrostu przedstawicielki płci pięknej. Dużą popularnością wśród pań cieszy się płaszcz sięgający do kostek. Należy pamiętać jednak, że kobiety o niższym wzroście wyglądają lepiej w płaszczach do kolan. W ostatnich latach bardzo modne są płaszcze o długości midi. Panie średniego wzrostu prezentują się w takiej długości bardzo dobrze.

Krótsze płaszcze dla niższych pań świetnie będą prezentowały się nie tylko jako elementy codziennych, ale również eleganckich stylizacji. Obecnie ogromną popularnością cieszą się płaszcze, które przypominają oversize’ową marynarkę. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla niskich kobiet.