Damska odzież wierzchnia – element garderoby o który musisz zadbać!

Damska odzież wierzchnia to jeden z kluczowych elementów garderoby. To właśnie ona chroni nas przed chłodem w jesienne dni. Do tego typu odzieży możemy zaliczyć chociażby płaszcze, kurtki czy trencze.

Odzież wierzchnia – najważniejszy jest materiał

Najmodniejsza odzież wierzchnia damska charakteryzuje się prostym krojem o minimalistycznej formie i kolorach. Podczas wyboru odzieży wierzchniej warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Zależy nam przecież na tym, aby była ona nie tylko stylowa, lecz przede wszystkim ciepła i odporna na deszcz. Lepiej zadbać o nią wcześniej – tak, aby jesienne chłody nas nie zaskoczyły.

Materiały, które mamy do wyboru to między innymi:
– Wełny gotowane, charakteryzują się tym, że bardzo dobrze utrzymują ciepło. Idealnie nadają się na nowy płaszcz. Występują w kilkudziesięciu odcieniach.
– Ortalion to materiał cienki, ale wodoszczelny – idealnie może nadać się na peleryny, kamizelki czy kombinezony
– Flausz kaszmirowy – luksusowy materiał przyjazny dla naszej skóry. Jest miękki i przyjemny w dotyku. Uzyskuje się go z tkaniny bawełnianej lub bawełnianej przędzy zgrzebnej. Materiał ten jest bardzo trwały i odporny także z pewnością posłuży nam przez długi, długi czas.

Czapka – stylowy i ciepły dodatek do każdej kurtki czy płaszcza


Decydując się na zakup kurtki czy płaszcza koniecznie pamiętaj o wyborze odpowiedniej czapki. Kaptur może nie wystarczyć podczas chłodnych dni. W ostatnim czasie popularnością cieszą się czapki z pomponem dlatego, że pasują one do wszystkich typów kurtek. Jeżeli czapka będzie używana przez nas głównie zimą to warto pomyśleć o tym, aby była ocieplona polarem.

Kurtki dwustronne – czyli jak mieć dwa w jednym!

Chcąc zaskoczyć nasze otoczenie możemy zdecydować się na zakup kurtki dwustronnej. Tutaj możemy postawić na klasyczne, dwustronne parki czy bardziej ekstrawaganckie kurtki puchowe. Kurtki dwustronnie wyglądają bardzo efektywnie i sprawdzą się niezależnie od wieku swojego właściciela. Dodatkowo wiele ubrać tego typu posiada przy kapturze naturalne futerko – to także wielki plus!

Podsumowując! Na wybór idealnej odzieży wierzchniej dobrze jest poświęcić trochę więcej czasu. Sklepy oferują bardzo szeroki asortyment, w którym będziemy musieli się odnaleźć. Lepiej nie odkładać poszukiwań na później, zacznij już dziś!